6 січня 1938 року народився видатний український письменник і правозахисник Василь Стус, людина , що стала символом Українського опору другої половини ХХ століття, ключовою постаттю боротьби та духовного життя доби.
За власні переконання щодо необхідності збереження й розвитку української культури Василь Стус зазнав репресій з боку радянської окпацйної влади, його творчість була заборонена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі , де й загинув.
Роль яку відіграла постать письменника у розвитку української літератури, відновлені української државності та національної ідеї важко переоцінити.
За коротке життя поет залишив 6 томів творів, більшість з яких перекладено на англійську та надруковано на Заході.
12 січня 1972 заарештований московсько -радянським окупаційним режимом разом з іншими українськими літераторами - правозахисниками І .Світличним, Є.Сверстюком, Ігорем та Іриною Калинцями та ін.
7 вересня 1972 московсько -радянський режим засудив письменника до 5-ти років ув'язнення та 3-х років заслання. 192- 1977 відбував покарання. Виступив із заявою (1975), уперше зрікся москоасько -радянського громадянства. На засланні продовжував поетичну творчість.
В Українській сільській бібліотеці була представлена викладка «Василь Стус – журба і гордість України».
Виставка містить матеріали про життя і творчість Василя Стуса ( 1938 -1985) - українського поета , перекладача, прозаїка, літературознавця, правозахисника, одного з найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників, лауреата Державної премії імені Т.Г.Шевчченка(1991), Героя України (2005, посмертно).
Експозиція включає твори Василя Стуса. біографічний матеріал , а також думки про творчість і особу Стуса, що висловили відомі громадські і культурні діячі.
Немає коментарів:
Дописати коментар