пʼятниця, 24 січня 2025 р.


 26 січня , відзначаємо Всесвітній день екологічної освіти започаткований ще у 1975 році. Багато країн  у цій сфері досягли успіхів та мають високі практичні досягнення. УШвеції, Норвегії, Данії, Нідерландах та інших країнах. в яких сфера поводження зі сміттям доведена до максимальної ефективності, на полігони твердих побутових відходів потрапляє менше 5%.Зі сміття " вичавлюють " все,що тільки можна.В Україні на смітники потрапляє більше 93%. При цьому закон про відходи забороняє з 1січня 2018 року захоронювати на полігонах неперероблені ТПВ.

 Чому так відбувається? Адже в Україні для повної завантаженості роботи заводів по переробці твердих відходів доводиться їх закуповувати за кордоном. Виходить так, що вітчизняної втосировини не вистачає для повноцінної роботи українських переробних підприємств. Але все це можна змінити на краще, якщо почнемо сортувати сміття . Зробимо нашу країну чистою і безпечною для здорового щасливого життя!

  Як покращити здоров'я нашого довкілля? Що ми можемо робити, щб врятувати нашу планету і наше життя? Щоб мати чисте повітря, чисту воду і безпечне харчування сміттева політика повинна зводитися до мініманізації утворення сміття, а поховання на полігоні повинно бути крайнім заходом і стосуватися тільки таких відходів, що біологічно не розкладаються,не можуть бути використанні як вторинна сировина і перероблені в енергію.Пам'ятаймо , що одна десята частина України - це велечезні з дев'ятиповерхові будинки сміттезвалища.

Для наших читайликів чудова віртуальна добірка книжок екологічної тематики :


 



  Всесвітній день екологічної освіти був спрямований на взаємодію між людиною  та довкіллям. Захід дав змогу діткам відчути причетність до екологічних справ, не зашкоджуючи довкіллю , розвивати бажання допомогти природі.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Їх перший бій , останній бій"

  29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 1300 кілометрів на північнй -схід від Києва, 300 курсантів ввійськ...