неділя, 8 грудня 2024 р.

 

7 грудня день Української хустки – це особливе свято, яке символізує красу, культуру та багатовікові традиції українського народу. В цей день Українська сільська бібліотека  разом  з працівником Українського СК- ФІЛІЯ приєдналися до флешмобу, фотографуючись у яскравих хустках.





четвер, 5 грудня 2024 р.

 

        6 грудня до дня Святого Миколая Українська сільська бібліотека –філія разом з працівником Українським  СК- ФІЛІЯ підготували для діток народознавчу годину «Відчиняйте двері – йде Миколай, він благословить весь наш рідний край»(1-4кл). Дітки ознайомилися з історією свята, розповідали Миколаю вірщі та були проведені з ними різні конкурси. В кінці свята Миколай всіх привітав подаруками.





субота, 23 листопада 2024 р.

Свічка пам'яті

 


Щорічно в Україні у четверту суботу листопада  вшановують  пам'ять жертв Голодоморів. Традиційно у цей день українці із настанням темряви ззапалюють свічки пам'яті на підвіконнях у власних домівках. Вогник у вікні це вияв нашої скорботи, пам'яті.
Голод ...Це страшне слово яке повертає нас у далекі 1932- 1933 роки.
Серед багатьох болючих сторінок історії українського народу тема голодоморів залишається однією найскладніших та найдраматичніших. Правда про Голодомор перебувала під суровою забороною розголошення. І лише після отримання Україною незалежності тема Голодомору повертається до пам'яті народу, стає його болем реквіємом і одночасно символом незнищенності нації. У 2006 році Верховна Рада України ухвалила  закон про визнання Голодомору геноцидом Українського народу. Українська сільська бібліотека - філія представила для перегляду книжкову виставку ."І свічка плакала в скорботі". Інформативне наповнення  виставки містить видання книг, наукових збірників, в яких закарбовані спогади очевидців, свідчення у документах та дослідження істориків, які переконливо розкривають причини, перебіг, маштаби та наслідки страшної катастрофи українського народу 1921-1923, 1932-1933,1946-1947 років. Крім матеріалів  на книжковій виставці художні твори, присвячені  темі голодоморів в Україні.


    





четвер, 21 листопада 2024 р.

Україна гідна свободи


 До Дня Гідності та Свободи , з метою вшанування пам'яті про події Революції Гідності, пам'яті про загиблих у відстоюванні права українців на гідність та свободу, з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян. Сьогодні на відзначення Дня Гідності та Свободи бібліотекар разом з завідуючою Українського СК-ФІЛІЯ Душко Т.В. сумісно з спеціалістом Українського старостинського округу Бараболя Н.В. поклали квіти до меморіалу, місць поховання загиблих захисників України та пам'ятних знаків.Хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх оборонців України , які виступили на захист демократичних цінностей, ставши справжнім взірцем для наступних поколінь. Революція Гідності залишила глибокий і незабутній слід в історії нашої держави, а її ідеали назавжди змінили та об'єднали український народ. 






вівторок, 19 листопада 2024 р.

1000 днів війни за свободу




 19 листопада в Українській сільській бібліотеці -філії відбулася година пам'яті "1000 днів війни за свободу". Урамках заходу діти переглянули документальний фільм режисера Алана Бадоева       " Довга доба". Після перегляду стрічки всі присутні ділилися своїми враженнями, емоціями, переживаннями від пбаченого. Метою нашого заходу було нагадування про нашу силу, про нескореність, підтримування почуття  єдності, підтримки та відповідальності за майбутнє країни.Це  день нагадування про нашу силу і віру в перемогу.






четвер, 31 жовтня 2024 р.

 

Напередодні свята Українська сільська бібліотека –філія разом з працівником Українським  СК- ФІЛІЯ провели «Хелловін –паті» разом зі своїми читачами вирішили використати це свято як привід для творчості, фантазії та гарного настрою. Спочатку прикрасили приміщення та готували костюми. Юні читачі дізналися історію виникнення  Дня всіх святих. Слухали легенди, взяли участь у вікторині, шукали відповіді на запитання і також пригощались солодощами.





четвер, 17 жовтня 2024 р.

 Увага ! Конкурс!        Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень» оголосив Всеукраїнський конкурс есе для молоді на тему: «Свобода народам! Свобода людині! – Історія та перспективи боротьби поневолених росією народів» в рамках Бандерівських читань. Конкурс молодіжних есеїв є можливістю дослідити історію призабутих та відверто замовчуваних етапів боротьби поневолених росією народів.

Конкурс есеїв
на тему:
«Свобода народам! Свобода людині!
–Історія та перспективи боротьби
поневолених росією народів»
в рамках ХІІ Бандерівських читань
   Російсько-українська війна відкрила для поневолених росією народів унікальну можливість скинути ярмо московського колоніалізму та імперіалізму та нарешті стати господарями своєї долі на своїй землі. Конкурс молодіжних есеїв є можливістю дослідити історію призабутих та відверто замовчуваних етапів боротьби поневолених росією народів.
1.1. Метою Конкурсу є залучення молодих інтелектуалів до дослідження історії визвольної боротьби поневолених росією народів, розкриття форм боротьби народів проти російського імперіалізму, окремі повстання чи есе про лідерів визвольної боротьби, досвіду відновлення незалежності та військового опору.
1.2. Завданням для молодого покоління українських інтелектуалів є формування національної стратегії, спрямованої на розвал росії, підтримки поневолених націй і набуття Україною статусу світового лідера.
ІІ. Тематика Конкурсу:
• Витоки та історія визвольної боротьби народів, поневолених росією.
• Історія національно-визвольних рухів поневолених росією народів.
• Лідери та постаті визвольних рухів: роль та значення.
• Національне самовизначення, створення національних автономій та проголошення незалежності держав у ХХ столітті.
• Воєнні конфлікти та війни як етапи боротьби за незалежність.
• Автономні рухи сучасної росії, яку ведуть до розпаду імперії.
• Перспективи визвольної боротьби поневолених росією народів. Можливості економічного і людського розвитку народів після розпаду імперії.
• Російський колоніалізм: його суть та місце в історії
• Методи та інструменти російської колоніальної політики
Назви робіт мають відрізнятися від вищенаведених напрямків.
3. Умови та вимоги Конкурсу
3.1. До участі запрошуються молоді дослідники - молоді військовослужбовці, студенти вищих навчальних закладів, магістранти, аспіранти, молоді вчителі та науковці, представники поневолених народів до 33 років.
3.2. До Конкурсу приймаються оригінальні, неопубліковані раніше роботи у вигляді науково-публіцистичних есе, що містять власні обґрунтовані міркування, грунтуються нанаціоналістичних ідеях, у яких розкриваються тема та проблематика Конкурсу і які маютьтеоретичну і практичну цінність.
Робота має бути виконана українською мовою.
3.3. Вимоги до оформлення есе: обсяг до 15 тис. знаків (8 стор.). У правому верхньому кутку першого аркуша – П.І.П. автора, місце, навчання/праці/громадської організації. Назва документа має виглядати: Конкурс_Прізвище автора
При наявності посилань на використану літературу, оформлення здійснювати у форматі прикінцевих виносок.
3.4. Термін подання робіт на Конкурс – до 01 грудня 2024 року в електронній формі
(файл прикріпити до реєстраційної форми).
3.5. Реєстраційна форма: http://surl.li/ldcpbz
Контакти: nac.ussd.2024@gmail.com
4.2. Подані на Конкурс роботи оцінюються за такими критеріями:
- відповідність темі та напрямкам Конкурсу;
- творчий підхід, предметна аргументація та рівень опрацювання теми;
- логічність і послідовність викладу;
- обґрунтованість та новизна поданих висновків.
4.3. До конкурсу не допускаються роботи, які містять плагіат, без дотримання вимог Конкурсу (п.3.3)
Журі залишає за собою право відхиляти матеріали, які не відповідають тематиці
Конкурсу.
4.4. Журі Конкурсу:
- здійснює оцінку робіт, представлених на Конкурс;
- визначає переможців Конкурсу: 1,2,3 місце;
- може відзначати окремі роботи додатково.
5. Нагородження переможців
5.1. Організатором конкурсу є Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень»
5.2. Переможці Конкурсу будуть відзначені нагородами та призами від військових.
Призовий фонд Конкурсу:
1 місце – 10 тис грн
2 місце – 5 тис грн
3 місце – 3 тис грн
5.3. Підбиття підсумків та нагородження переможців Конкурсу відбудеться у лютому 2025 року під час проведення ХІІ Бандерівських читань.
Положення на сайті:
Наш сайт: ussd.org.ua,
Подія у соцмережах:
Ussd@org.ua,
Facebook: https://www.facebook.com/nac.ussd/,
https://www.facebook.com/bandera.chyt/.

YouTube:https://www.youtube.com/@NAC_UkrainianSSD/featured



Інститут політико-правових та релігійних досліджень з нагоди відзначення Дня Соборності України проводить Всеукраїнський конкурс творчих робіт «Національнопатріотичне становлення молоді».
ПОЛОЖЕННЯ про Всеукраїнський конкурс творчих робіт «Національно-патріотичне становлення молоді України»
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Всеукраїнський конкурс творчих робіт «Національно-патріотичне становлення молоді України» (далі – Конкурс) заснований та проводиться Інститутом політико-правових та релігійних досліджень.
1.2. До участі в організації Конкурсу можуть залучатися партнери (органи державної влади, дипломатичні установи, громадські організації, приватні компанії, заклади вищої освіти, наукові установи) на підставі рішення голови

Організаційного комітету.
1.3. Метою Конкурсу є сприяння утвердженню української національної та громадянської ідентичності, поширення патріотичних ідей, виявлення і підтримка обдарованої молоді, заохочення до патріотичної творчості захисників і захисниць України через участь у мистецьких проектах, підвищення рівня обізнаності про історію становлення сучасної української культури й мистецтва, створення умов
для її творчого зростання.
1.4. Пріоритетні напрямки Конкурсу:
- зміцнення національної єдності;
- консолідація українського суспільства;
- відновлення і збереження історичної пам’яті українського народу;
- національно-патріотичне виховання молоді;
- суспільний діалог задля національної ідентичності;
- героїчне протистояння Українського народу;
- свобода світогляду, віросповідання та капеланство;
- формування громадянської позиції, патріотичної свідомості, української та європейської ідентичності молоді засобами мистецтва;
- інша тематика, виходячи з пріоритетних напрямків.
1.5. До участі у Конкурсі запрошуються учні, члени Малої академії наук України, студенти закладів вищої освіти, аспіранти закладів вищої освіти та наукових установ України, молодь, інші зацікавлені особи.
1.6. Конкурс проходить щорічно з 10 жовтня по 22 січня.
1.7. Основні етапи Конкурсу:
Прийом конкурсних робіт здійснюється з 10 жовтня по 06 січня.
Оцінювання конкурсних робіт експертною радою – до 18 січня.
Оголошення переможців – 22 січня
2. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ

2.1. Загальне керівництво Конкурсом здійснює Організаційний комітет Конкурсу, персональний склад якого затверджується Президентом Інституту політико-правових та релігійних досліджень за поданням заінтересованих органів.
2.2.До Організаційного комітету можуть входити за згодою: Президент Інституту політико-правових та релігійних досліджень, представники Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, дипломатичних установ, місцевого самоврядування, закладів вищої освіти, релігійних громад, громадських організацій, неурядових міжнародних проектів,засобів масової інформації та інші заінтересовані особи.
2.3. Організаційний комітет забезпечує організаційний, методичний та інший супровід Конкурсу.
2.4. Організаційний комітет може покласти адміністрування Конкурсу на третю особу.
2.5. Участь у роботі Організаційного комітету та експертної ради Конкурсу здійснюється на громадських засадах.
3. ПОРЯДОК ПОДАННЯ КОНКУРСНИХ РОБІТ
3.1. На Конкурс подаються індивідуально підготовлені конкурсні роботи, пов’язані з загальною тематикою Конкурсу.
3.2. Електрона версія конкурсної роботи повинна мати назву «прізвище та ім’я, назву ЗВО/наукової установи» державною мовою (наприклад,Петренко_Петро_НАН).
3.3. Конкурсні роботи повинні бути виконані на актуальну тему.
Есе – невеликий за обсягом прозовий твір, що має довільну композицію і висловлює індивідуальні думки та враження з конкретного приводу чи питання, і не претендує на вичерпне і визначальне трактування теми.
До участі в Конкурсі допускаються роботи у друкованому варіанті обсягом не більше двох аркушів формату А4 у форматі Microsoft Office Word, шрифт і розмір літер всіх частин есе – Times New Roman, 14, міжрядковий інтервал – 1,5; поля сторінок: верхнє – 2 см., нижнє – 2 см., ліве – 2,5 см., праве – 1,5 см.; нумерація сторінок – у верхньому правому куті.
Творча робота передбачає наявність титульної сторінки, на якій відображається інформація про автора. Загальна нумерація сторінок починається з наступної сторінки. Есе повинно бути написано українською мовою. Роботи не
можуть порушувати авторські та будь-які інші законні права будь-яких фізичних осіб чи господарюючих суб’єктів.
3.4.Конкурсні роботи разом з заявкою (із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові конкурсанта, дати народження, контактного телефону, назви конкурсної роботи, повне найменування навчального закладу (наукової установи), та згодою на збір та обробку персональних даних), заявка на участь у конкурсі заповнюється конкурсантом у друкованому вигляді (текстовий редактор MS Word) та підписується ним особисто, яка разом із скан-копією і твором одночасно надсилається на е-адресу направляються на е-адресу Інституту політико-правових та релігійних досліджень (e-mailinstitute2014@ukr.net), вказавши у темі повідомлення «На Конкурс».
3.5.Про прийняття роботи для розгляду у Конкурсі її автор повідомляється електронною поштою.
Конкурсні роботи, надіслані на Конкурс із порушенням вимог цього Положення не розглядаються.
Кожен учасник може подати не більше 1 конкурсної роботи.
3.6. При поданні конкурсної роботи конкурсанти погоджуються на обробку відповідної інформації, в тому числі персональних даних, визнають результати
Конкурсу.
3.7. Подаючи організаторам заявку на участь у Конкурсі із своїми данними, фізична чи юридична особа тим самим надає згоду на обробку персональних даних учасника Конкурсу.
3.8. Листування з авторами не ведеться, конкурсні роботи не рецензуються, та не повертаються.
4. ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ, ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ
4.1. Оцінювання конкурсних робіт здійснюють члени Експертної ради.
4.2.До Експертної ради можуть входити за згодою: представники Інституту політико-правових та релігійних досліджень, представники Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, релігійних громад, громадських організацій, науковопедагогічні працівники, та інші особи.
4.3. Головою Експертної ради є Президент Інституту політико-правових та релігійних досліджень, за посадою.
4.4. Персональний склад Експертної ради затверджує Президент Інституту політико-правових та релігійних досліджень за поданням заінтересованих органів.
4.5.Для оцінювання конкурсних робіт встановлюються наступні критерії: актуальність; відповідність назви конкурсної роботи її суті; оригінальність викладених думок та креативність.
4.6. При оцінювання конкурсної роботи членом Експертної ради максимальна оцінка складає 5 балів.
4.7. На підставі отриманих оцінок членів Експертної ради, організаційний комітет Конкурсу створює рейтинг (рейтинговий показник).
4.8. На підставі рейтингового показника встановлюються переможці, які нагороджуються дипломами 1, 2, 3 ступенів.
4.9.Дипломи підписуються Президентом Інституту політико-правових та релігійних досліджень.
4.10. Учасникам конкурсу видається сертифікат участі у конкурсі.
4.11. Дипломи переможців та сертифікати участі у конкурсі видаються в електронному вигляді.
4.12. За рішенням Організаційного комітету кращі роботи можуть бути  видані в електронному виданні.
4.13. Результати Конкурсу остаточні та не підлягають оскарженню.
4.14. Результати Конкурсу публікуються на офіційній веб-сторінці Інституту політико-правових та релігійних досліджень (www.facebook.com/institute2015).
Заявка на участь у конкурсі заповнюється конкурсантом за покликанням:

понеділок, 13 травня 2024 р.

13 травня цього року виповнюється 175 років від дня народження відомого українського письменника, фольклориста, публіциста, громадського та культурного діяча Панаса Мирного, справжнє ім’я якого Рудченко Панас Якович. Відомо, що за життя письменник не бажав розкривати свого справжнього прізвища, не публікував своїх світлин, не афішував приватного життя. За характером Панас Рудченко був тихий, мовчазний та не любив сварок. Можливо, саме через це він обрав літературний псевдонім «Мирний». Завдяки такій таємниці губернське жандармське управління у 1915р. не змогло розшукати Панаса Рудченка. А він, розпочавши трудове життя з 14-ти років, на той час став одним із найповажніших чиновників на всю губернію: статський радник, кавалер п’яти орденів, начальник першого відділу Полтавської казенної палати.

Панас Мирний є автором близько 700 віршів (майже всі не друкувалися); повістей «Лихий попутав» (1872 р.), «П’яниця» (1874 р.), «Лихі люди» (1877 р.); знаменитих романів «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» (1880 р. у співпраці з І. Біликом), «Повія» (1928р.), драматичних творів, оповідань, статей.

В історію української літератури Панас Мирний увійшов як автор реалістично-психологічної прози. Розпочавши з традиційних для письменства першої половини ХIХ століття оповідних жанрів, у зрілий період він створює великі епічні полотна, що становлять цілий етап у розвитку українського мистецтва слова. Свого часу класик української літератури Іван Франко зазначав, що «Панас Мирний (Афанасій Рудченко) належить до найвизначніших повістярів і визначаєть ся особливо влучною характеристикою дійових осіб та поглибленням їх психології. Його талант досить широкий і обіймає з однаковою силою типи людові, як і типи з інтелігенції» [3].

В Українській сільській бібліотеці - філії була представлена для читачів тематична викладка.



пʼятниця, 8 березня 2024 р.

Шевченкове слово в віках не старіє


 

З нагоди 210 - річниці Дня народження Тараса Григоровича Шевченка в Українській сільській бібліотеці -філії пройшла літературна година "Шевченкове слово в віках не старіє".Дорогами великого Кобзаря, метою якою було привернути увагу дітей до поетичного слова генія,виховувати справжній патріотизм, який включає і любов до рідної мови. Гортаючи сторінки творчості генія, діти  усвідомили, що це більше ніж митець.        
                                          

понеділок, 19 лютого 2024 р.

Герої нашого часу

Українська сільська бібліотека - філія ознайомила користувачів історичним та суспільним значенням Революції гідності, короткими життєписами героїв Небесної Сотні  , вшанували героїзм українських захисників і тих,  які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України. На цій тематичній полиці зібрані герої небесної сотні з прізвищами та іменами. 

+




вівторок, 23 січня 2024 р.

Україна єдина

 


      22 січня з нагоди дня Соборности України в Українській сільській бібліотеці -філії було оформлено книжкову виставку "Соборність України: віхи історії та урок майбутньому".Представлені на виставці календарі, історичні альманахи, історико- хронологічні довідники, дослідження науковців висвітлюють історичні подіі тих років , становлення та розвиток українського державоутворення. Також була проведена бесіда "З Україною в серці", де провелися обговорення про історію виникнення. Також була проведена вікторина, якою перевіили чи добре знають прості істини. 



Їх перший бій , останній бій"

  29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 1300 кілометрів на північнй -схід від Києва, 300 курсантів ввійськ...