пʼятниця, 17 грудня 2021 р.
Світле свято Миколай
середа, 15 грудня 2021 р.
За чашкою чаю
пʼятниця, 10 грудня 2021 р.
Я маю право
понеділок, 6 грудня 2021 р.
З вірою в любов і доброту
5 грудня виповнилося 90 років від дня народження Григіра Тютюника - українського письменника прозаїка . перекладача , педагога .Він лауреат премії імені Лесі Українки Державної премії іені Тараса Шевченка. Друкували твори Тютюника в Україні неохоче , критикували кожен новий твір ( деякі так і не були опубліковані за життя письменника ). Його твори вирізняються колоритом зображенням побуту сучасного села , рікісним знанням рідної мови та психології народу , соковитим гумором . Він є автором відомих повістей. До дня народження Тютюника в бібліотеці діє книжкова виставка " З вірою в любов і доброту". На цій виставці були такі книги як : " Степова казка" , " Вогник далеко в степу" - до цих книжок увійшли повісті, оповідання та казки про любов до природи та долю дітей під час війни та впіслявоєнні роки . Також роман "Вир" цей роман про село передвоєного періоду. "Облога".
неділя, 5 грудня 2021 р.
З вірою в любов і доброту
четвер, 2 грудня 2021 р.
Стоп СНІД
Світ ловив мене. та не спіймав
3 грудня народився Григорій Сковорода - український письменник, поет, переладач . Один з найпопулярнішх авторів у тогочасній Україні: у 19 столітті у багатьох домах були його портрети. Здійснив непересічний вплив на філософію та літературу, за що його назвали українським "Сократом". Бібліотекарем була представлена виставка " Світ ловив мене , та не спіймав". На цій виставці були представлені книги написані Григорієм Сковородою.
середа, 13 жовтня 2021 р.
З днем Захисника України та Захисниць
вівторок, 12 жовтня 2021 р.
Веселі козачата
До Дня Українського козацтва бібліотекарем разом зі школою з учнями був проведений захід "Веселі козачата" . Дітки прийняли активну участь у заходах, де були змагання, народні та спортивні ігри. Так, вони проявили свою мужність, кмітливість, витримку, фізичні та розумові здібності . Море усмішок, позитивних емоцій залишилося у дітвори. Лунали маршові пісні, веселий гопак та дзвінкий щирий дитячий сміх. А найважливіше - відродження українських звичаїв, традицій; любов до рідної землі, пісні, народу; виховання сильної української нації.
четвер, 7 жовтня 2021 р.
Співець народного життя
6 жовтня виповнилося 140 років від дня народження українського драматурга Івана Антонича Кочерги. Українська сільська бібліотека -філія запропонувала своїм читачам книжкову викладку "Співець народного життя". Класик української літератури відомий як видатний творець історичної драми. Впродовж чотирьох десятиліть свого творчого життя автор написав понад двадцять драматичних творів. Твори Івана Кочерги увійшли в золоту скарбницю української класики , забезпечивши безсмертя їхньому творцеві. Самобутній талант завжди залишає глибокий слід на землі і вічно живе в серцях вдячних нащадів.
четвер, 23 вересня 2021 р.
День партизанської слави
Виходять з лісу партизани
У наступ на смертельну ніч А полум` я горить , не в`яне, А полум`я - як вічний клич ...
А. Малишко.
22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави. Свято встановлено ...На підтримку ініциативи ветеранів війни з метою вшанування партизанів та підпільників у період Веикої Вітчизняної війни 1941 -1945 років. Напередодні Дня партизанської слави у бібліотеці була проведена година пам`яті "Партизанськими стежками". Дітки дізналися про героїчний подвиг українських партизан . їхню хоробрість та мужність. також про їхні підпільні організації на Украні та території Миколаївської області в роки війни. Бібліотекарем була оформлена виставка - пам`ять "Україа - земля героїчногго народу", яка широко розкриає тему партизанського руху в Україні також про їхні подвиги.
четвер, 26 серпня 2021 р.
Він трепетно живе у кожному рядку
27 серпня виповнилося 165 років від дня народження Івана Яковича Франка видатного українського письменника. Українська бібліотека - філія підготувала для своїх читачів виставку " Він трепетно живе у кожному рядку". На цій виставці представлені такі його твори як: - "Лис Микита" (1890)- нйвідоміша казка Франка про життя лісових звірів ; - "Заха Беркут" (1883)- історична повість про боротьбу давніх карпаських обшин проти нашестя монголів; - "Борислав сміється"- повість присвячена страйку на нафтовому промислі в місті Борислав; - "Каменярі"(1979) - сбірник поезії та оповідань; - "Фарбований лис"(1899)- літературна казка про тварин.
понеділок, 21 червня 2021 р.
Україна в полум`ї війни
четвер, 13 травня 2021 р.
Велетень духу і лицар свободи
14 травня 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Василя Стефаника- українського письменника , який почав працювати на межі ХІХ та ХХ столітьтя увійшов у історію світової новелістики як автор правдивих соціально - психологічних новел з життя галицького селянства. Його ім'я можна поставити поряд із іменами видатних новелістів світу. Тому не дивно, що провідні літературознавці, письменники та просто читачі відгукувались на твори письменника. В Українській бібліотеці - філії була представлена виставка "Велетень духу і лицар свободи"на цій виставці були представлені такі книжки як Катруся , Новели, Вечірня година.
пʼятниця, 7 травня 2021 р.
Шляхи війни - шляхи перемоги
До Дня Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні та до дня пам'яті та примирення в бібліотеці була оформлена тематична виставка -"Шляхи війни - шляхи перемоги". Минають роки, відлітають у вічність, але є дати непідвладні часу. Битва з фашизмом - далека історія для більшості сучасників. Та живою та невмирущою є пам'ять про тих, хто ціною власного життя відстояв мир, свободу і незалежність Батьківщини, врятував світ від фашистської навали. Святий обов'язок - донести до нащадків історичну правду про війну та її героїв, їх подвиги , радощі перемог та біль втрати бойових друзів, зробити все для того, щоби ніколи не перервався зв'язок поколінь.

пʼятниця, 23 квітня 2021 р.
Живий плач мертвої зони
- Аварія на Чорнобильській АЕС призвела до непоправних медичних, економічних і соціальних і гуманітарних наслідків. За екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу: радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи.
- На той час керівництво Радянського Союзу проголосили гласність і відкритість. Однак надзвичайна ситуація на ЧАЕС засвідчила фальшивість гасел. Розуміючи, що екологічна катастрофа такого масштабу матиме негативні наслідки для комуністичного режиму, керівництво СРСР обрало курс на її замовчування. Уся інформація про Чорнобильську катастрофу одразу опинилася під ідеологічним контролем КПРС і КГБ.
- Чорнобильська трагедія засвідчила неготовність державної верхівки підпорядкувати політичні інтереси гуманістичним цінностям життя і здоров’я людей. Щоб продемонструвати, буцімто ніякої небезпеки радіації немає, партійне керівництво не відмінило першотравневу демонстрацію. На Хрещатик за п’ять днів після аварії вивели сотні тисяч людей, в тому числі школярів. Наступного дня всі газети рясніли парадними повідомленнями. Тим часом на вкрай обережні поради від міністра охорони здоров’я щодо заходів безпеки спромоглися аж 9 травня!
- Українська діаспора після аварії на ЧАЕС виявили високу громадянську позицію та активність у світі. Вона організовувала демонстрації, готувала звернення до урядів західних держав, збирала матеріали про трагедію. Закордонний провід Української головної визвольної ради у вересні 1986 року доклав значних зусиль, аби питання Чорнобиля внести на розгляд ООН.
- Чорнобильська катастрофа стала одним із каталізаторів розпаду СРСР. Спроби Москви приховати правду про її наслідки, недостатні заходи безпеки і допомоги потерпілим похитнули віру в “гуманність” комуністичної ідеї навіть у найлояльніших прихильників. Радянська влада продемонструвала кричущу безвідповідальність за долі людей.
- У післяаварійний період посилилися екологічні та національно-демократичні рухи, передусім в Україні. 26 квітня 1988 року в Києві відбулася перша несанкціонована демонстрація під гаслами – “Геть АЕС з України”, “УКК – за без’ядерну Україну”, “Не хочемо мертвих зон”, “АЕС – на референдум”, “Промисловість, землю, воду – під екологічний контроль”, “Кожному – персональний дозиметр”. У багатьох регіонах, як на сході, так і на заході, люди виходили на акції протесту проти будівництва нових і експлуатації старих атомних електростанцій. Саме навколо проблеми ядерної катастрофи формувалися перші громадські організації, які перетворилися в політичну силу, наприклад, “Зелений світ” і Союз “Чорнобиль”.
- В бібліотеці була представлена виставка "Живий плач мертвої зони"
четвер, 1 квітня 2021 р.
Казкова країна Андерсена
середа, 31 березня 2021 р.
Пташиний дивосвіт
Щорічно 1 квітня вся планета відзначає Міжнародний день птахів. Це інтернаціональне екологічне свято . Його мета- збереження видового різноманіття та чисельності птахів . Воно виникло в США в 1894 році. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. Турбота про птахів - це не тільки екологічна проблема. Адже птахи - це частина нашого життя, нашої культури, більше того нашого світогляду та нашого світовідчуття. Крім того птахи створюють необхідний ланцюг у ряді живих істот, забезпечують рівновагу в боротьбі за існування у тваринному світі. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, дуплянки та інші "пташинні будиночки". Повернення птахів святкується також як прихід весни.Бібліотека підготувала тематичну виставку "Пташиний дивосвіт" , на якій на різнокольорових малюнках розміщенні птахи з описом де вони проживають та як полюють та чим харчуються та їхне розмноження, їхні звички.
![]() |
понеділок, 22 березня 2021 р.
Поезія - це скарб усіх віків
які вражають своєю
романтичною схвильованістю та щедрістю почуттів, тонкою, проникливою лірикою.
пʼятниця, 19 березня 2021 р.
У світі казки
Їх перший бій , останній бій"
29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути, що розташована за 1300 кілометрів на північнй -схід від Києва, 300 курсантів ввійськ...

-
До дня прав людини Українською бібліотекою разом з Українським ліцеєм було проведено пізнавальну годину «Подорож по країні права» (5-6кл.)...
-
Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який вперше був проголошений ВООЗ у 1988 році, а з 1996 року проводитьс...
-
Міжнародний день птахів На січень 2017 року, за даними IOC World Bird List, науці відомо 10 672 видів нині живих птахів (всього 20 344 пі...